تولدم مبارک

تا وقتی که عواطف من با ترس ها ، خشم ها و انگیزه ها ی دفاع از خود تحریک می شوند ، در شرایطی نیستم که با تو یا هر کس دیگری ، گفتگویی صادقانه و دوستانه و همراه با آسودگی خیال داشته باشم. قبل از آمادگی برای این بحث ، من به پاکسازی و تخلیه هیجانی و .... نیاز خواهم داشت.

این جمله را وقتی توی کتاب خوندم احساس کردم که خیلی واقعیست ، شاید به خاطر حال وهوایی که در این چند ماه پیداکردم باشه تمام آن چیز هایی که یاد گرفتم ودیدم در زندگی ام جاری شده به طور ی که گیج شدم و بهترین جملات به سختی روی من اثر دارند وبه جای بهتر شدن من رو اشفته می کنه ، اما یه جمله خوبی که همیشه از بچگی همراهم بوده این است:

برو جلو ،برو ،تو باید بری ، تو باید بری جلو

ایستادگی کن ، ایستادگی

... .

با وجود کلیشه ای شدن این جملات در تمام این سالها ولی هنوز هم این جملات انرژی عجیبی برام دارن بدون شک همه آدمها چنین جملات مشابه ای را دارند وگرنه نمی تونستند به زندگی امیدوار باشند.(البته به مرور این جملات متناسب با موقعیت و سن وسال شکل تازه ای به خود می گیرد.)

وقتی جملاتی مثل جمله بالا(تا وقتی که عواطف.....) را از جایی می خونی اگر نتونی درست درک کنی، اگر برات قابل هضم نباشه، اگر اونو نفهمی اون وقته که حتی روز تولدت هم برات معنی نداره!؟....

اولین کسی که امروز تولدم رو تبریک گفت خودم بودم (تولدت مبارک امروزم روز خوبی هست بهتر هم می شه اگر بخواهی پس امیدوار باش ) از آنجایی که آدما در هر شرایطی باید خودشون به یاد خودشون باشند وتقویتی را برای خود در نظر گیرند، بهتره که این جوری فکر کنند.

هر آنچه را که دوست داریدو انتظار دارید که دیگران به شما بدهند خودتان از دیگران پیشی بگیریدتا زندگی تان معنی پیدا کند.

باید برای شناخت عواطف مرحله به مرحله پیش رفت( با کمک یه مشاور وروانشناس البته که خودتون نقش تعیین کننده ای دارید این رو یادتون باشه)

/ 4 نظر / 15 بازدید
احسان

سلام.تولدتون مبارک.می گفتين لينک منو گذاشتين ..مطلب مفيدی بود استفاده کردمراستی

ابوالفضل سنگ تراشان

سلامشرمنده که با تاخير تولدت را تبريک ميگم. اين روزا چندتاتولد با هم رو تبريک گفتم. يادم رفت. ولی مطلبت خيلی قشنگ و پرمحتواست . در ضمن لينک همدردی را هم اگه اصلاح کنی ممنون ميشم. http://www.hamdardi.com

احسان

سلام.مطلب جديد ننوشتيد.......