تصویر ذهنی انسان از خود

من با گذشت چندین ماه که شما را می شناسم ولی پشیمانم، پشیمان از اینکه می نویسم چون به پیشنهاد یک دوست برای شما می نویسم و می دانستم که نوشته هایم مورد توجه شما نیست می دانستم که اینجوری می شود آخرش هم نتوانستم با جملاتم منظورم را برسانم چون نویسندگی سخته فرقی هم نمی کنه داستان باشه یا مطالب دیگر این فکر ها برای من درد آور است ودیگر احساس شادی نمی کنم؟!!

وای گول خوردید!! اینها حرفهای من نیست صبرکنید تابرایتان بگویم اینهایی که برایتان گفتم باور نکنید چون برای خودم هم باور کردنی نیست اه سلام نکردم امیدوارم بخواهید شاد باشید !!(سلام)

خب آیا هیچوقت دقت کرده اید که وقتی احساس خوبی درباره خودتان دارید دیگران بهتر از همیشه بنظر می رسند؟ آیا این تغییر ذر ذیگران جالب توجه و یا حتی عجیب نیست؟ وقتی از خودمان بیزار می شویم از همه بیزار می شویم و وقتی به همین که هستیم عشق می ورزیم،تمام جهان بنظر فوق العاده و دوست داشتنی می شود. تصویری که انسان از خویشتن در ذهن دارد دقیقا تعیین می کند که چه رفتارهایی از او سر خواهد زد، با چه کسانی دوستی خواهد کرد،برای چه چیزهایی دست به تلاش می زند واز چه چیزهایی اجتناب می کند.

تجربه ها ،موفقیت ها،شکستهاافکاری که در باره خودمان داریم و واکنشهای دیگران نسبت به ما،همه و همه شکل دهنده تصویریست که از خودمان در ذهنمان داریم بنابراین تصویر ذهنی ما تعیین می کند که:

ـ دنیا را تا چه اندازه دوست داشته باشیم و چقدر مایل به زندگی در آن باشیم.

ـ دقیقا چه اندازه در زندگی موفق خواهیم بود.

ـ و چه چیز ی می خواهیم بدست آوریم.

و...

وقتی تلاش نمی کنید نتیجتا در جا می زنید و عقب و عقبتر می روید.اگر موفقیتی هم بدست آورید .آنرا اتفاقی تلقی می کنید اما وقتی موفق نمی شوید می گویید:«ببین !من که گفتم نمی توانم» 

از آنجایی که دردنیا کسانی هستند که شادند وکسانی هم هستند که غمگین اند و همه ما براساس تصویر ذهنی خود مان از شاد زیستن ، کیفیت زندگی خودمان را تعیین می کنیم یعنی ما تعیین کننده تصاویر ذهنی وارزشهای خودمان هستیم بنابراین خودمان تعیین می کنیم که از زندگی توقع چه میزانی از شادی را داشته باشیم پس شما توقع داشته باشید تاصددرصد شاد باشید .

/ 6 نظر / 14 بازدید
شخص ثالث

سلام ممنون از اسم وبلاگت پيداست خوب مينويسی. سربلند باشی.

ابوالفضل

سلام مطالبتون خيلی خلاقانه شروع شده و خيلی قشنگ ادامه پيدا کرده است. من که استفاده کردم. اميدوارم همچنان ادامه بدهی. هميشه بيش از پيش موفق باشيد.

فرهاد

بله خوب نوشتی به قول قدیمی ها بخند تا دنیا برود بخنده کل مطلب شما رو توی یک جمله گفته

آرين

خيلی قشنگ بود. فکر نميکردم انقده قشنگ بنويسی. موفق باشی

ابوالفضل

سلام می بينم که قشنگی یادداشت به اونجا رسیده که استاد هم ازت تعريف کرده. اميدوارم که زود به زود و با محتوا همچنان بنويسی. در ضمن من هم با عنوان « وابستگی آفت عشق» وبلاگمو آپديت کردم. اگر خوستی می تونی توی خبرنامه وبلاگم عضو بشی تا هنگام آپدیت با خبر بشی.

جواد

سلام...مرسی از لطف تون که سر زديد ....من شما را به جا نمی ارم...اگه مقدور براتون خودتونو معرفی کنيد........